بررسی اجمالی جیلی GC6 اکسلنت

برای سال 2018 میلادی، شرکت جیلی اقدام به ارائه فیس‌لیفتی درخور توجه در ظاهر و باطن GC6 نمود تا بلکه فاصله ظاهری و کیفی میان این مرکب جا افتاده را با دیگر مدل‌های مدرن و به‌روز خود تخفیف و کاهش دهد. خروجی این کار، مدلی تحول یافته‌ای از GC6 است که اینک “GC6 NEW FACE” خوانده می‌شود و تقریباً هم‌زمان در بازار ایران و کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس در دسترس آحاد خریداران قرار می‌گیرد.

جیلی GC6 نیو فیس از ظاهر تماماً متمایزی در پیشانی خود نسبت به گذشته بهره می‌برد. چراغ‌های قدیمی و تا حدی کدر قدیمی جای خود را به چراغ‌هایی با لنزهایی شفاف و با فرمی جدید در جلو واگذار نموده و اجزای درونی آنها با تعبیه سامانه دی لایت دستخوش تغییرات ساختاری شایان توجهی نسبت به قبل شدند. در میانه جلوپنجره نیز، شاخص‌ترین رویداد، تعویض آرم قبلی این خودرو که متعلق به انگلون بود با آرم جدید شرکت جیلی است، آرمی که در امگرند EC7 نیز دیده می‌شود. شاید از همین روست است که می‌بینیم جیلی GC6 نیوفیس با پسوند امگرند نیز معرفی می‌شود. سپرهای جلو GC6 اینک فرمی جدید را پذیرا گشته‌اند که در میانه آن یک قطعه نازک نقره‌ای فام توجهات را به خود معطوف می‌کند و در دو گوشه سپر هم چراغ‌های مه شکن به شکل نواری بومرنگ شکل جای گرفته‌اند.

در کناره‌های بدنه جیلی GC6 نیو فیس هیچ تغییر محسوسی نسبت به قبل مشاهده نمی‌شود اما در بخش عقب بدنه، فرم چراغ عقب کاملاً دگرگون شده و با نصب لامپ LED در آن تا حدی به فرم موجود در امگرند EC7 نزدیک شده است، سپر عقب نیز به‌تبع چراغ‌ها دستخوش تحولی اساسی در فرم و ظاهر خود شده است. تغییرات اعمال شده بر روی بدنه جیلی GC6 نیو فیس در مجموع پوشش زیباتر و عامه‌پسندتری را در قیاس با قبل برای آن مهیا نموده است که البته این امر در بازاری چون ایران از نکات حائز اهمیت برای تضمین فروش یک خودرو و جذب خریدار به سمت آن است.

جیلی GC6

اما در درون کابین جیلی GC6 نیو فیس آنچه بیش‌ازپیش توجه صرف بیننده را به خود جلب می‌کند ارتقاء کیفیت چشمگیری است که در اجزا و مواد به‌کاررفته در آن رخ داده است. در جای‌جای این کابین دو رنگ، پلاستیک‌های ارزان اما با مونتاژ و پرداختی درخور دیده می‌شوند و مهم‌تر از همه، فرمان قدیمی GC6 نیز جای خود را به فرمانی با فرمی کاملاً جدید و البته جذاب داده که در مرکز آن آرم جیلی حک شده است.

قطعات پلاستیکی براق در میانه کنسول، پیرامون دریچه‌های تهویه مطبوع و در کناره دسته دنده در جوار هم جلوه زیباتر و مدرن‌تری را برای کلیت داشبورد این خودرو به ارمغان آورده‌اند. صندلی‌های با پوشش چرمی دو رنگ نیز از دیگر اجزای ارتقاء یافته در این کابین است.

از لحاظ امکانات رفاهی نیز، جیلی GC6 نیو فیس مونتاژ ایران از امکاناتی چون سامانه نمایش لمسی به سایز 8 اینچ، تهویه مطبوع خودکار، شیشه ضد بخار عقب و… سود می‌برد که کاملاً در سطح متوسط این کلاس بوده و برخی از رقبای هم قیمت به‌وضوح دست برتری در این باب دارند.

جیلی GC6

از حیث تکنیکی، جیلی GC6 شاهد هیچ‌گونه تغییر محسوسی نسبت به نسخه اولیه خود نشده است. در این مدل نیز همان پیشرانه قدیمی 4 سیلندر تنفس طبیعی سابق به‌کاررفته که از توانی معادل 105 اسب بخار و گشتاوری برابر با 145 نیوتن‌متر برخوردار است. این پیشرانه به یک گیربکس 4 سرعته خودکار کوپل است، گیربکسی که طراحی و ساخت آن توسط شرکت JATCO ژاپن صورت پذیرفته است.

نسخه اولیه جیلی GC6 توانست 5 ستاره از موسسه ایمنی C-NCAP دریافت نمود، پس مشابه همین نتیجه را هم می‌توان در نسخه فیس‌لیفت آن نیز انتظار کشید. دو عدد کیسه هوا در جلو و سیستم‌های ایمنی ABS و EBD از دیگر امکانات ایمنی موجود در جیلی GC6 نیو فیس مونتاژ ایران است.

جیلی GC6

 

جیلی GC6
همچنین، جایگاه سوخت‌رسانی این خودرو نیز دارای سیستم قطع کن در تصادفات است. در این میان، جای خالی سیستم کنترل پایداری و کیسه‌های هوای جانبی به‌وضوح در لیست امکانات جیلی GC6 نیوفس مونتاژ کشورمان دیده می‌شود که بهتر است که سازنده وطنی به ارائه آنها در آینده‌ای نزدیک مبادرت ورزد.

جیلی GC6 نیوفیس در حال حاضر تنها در تیپ اکسلنت و با قیمت 65 میلیون و 900 هزار تومان در نمایندگی مربوطه ثبت‌نام می‌شود. ازجمله مهم‌ترین رقبای نزدیک این خودرو در حال حاضر، بسترن B30، محصولی از شرکت بهمن است.

 

خودروسازان بم

جیلی GC6