زاروق موتورز

کمپانی اماراتی زاروق موتورز دو سال پس از معرفی کانسپت منحصر بفرد خود، چندی پیش از نسخه تولیدی این خودرو با نام SandRacer 500GT رونمایی کرد. این خودرو که در واقع ترکیبی از یک باگی و اتومبیل اسپرت محسوب می شود، از طراحی بسیار هیجان انگیزی برخوردار بوده و توانایی های فنی بالایی در عبور از انواع مسیرها دارد.

 SandRacer

پیکره این اتومبیل جذاب دو نفره توسط آقای آنتونی یانارِلی (Anthony Jannarelly) - همان شخصی که مسئول طراحی ابر اتومبیل لایکان هایپراسپورت و فِنیر سوپراسپورت بود – شکل داده شده و بدنه آن با استفاده از فیبر کربن توسط تیونر معروف منصوری ساخته شده است.

 SandRacer 500GT|کرمان موتور

برای به حرکت در آوردن SandRacer 500GT مهندسین کمپانی اماراتی موتور LT1 V8 کامارو و شورولت کوروت را انتخاب کرده اند. این موتور که در بخش میانی خودرو نصب شده، حجمی برابر با 6.2 لیتر داشته و 518 اسب بخار قدرت و 660 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

نیروی تولیدی توسط این موتور به واسطه یک جعبه دنده 5 سرعت سکوئنشل به چرخ های عقب ارسال می شود. با توجه به وزن حدود 1300 کیلوگرمی، شاسی پیشرفته، کمک فنرهای برگرفته شده از مسابقات رالی داکار و لاستیک های بزرگ مخصوص این شن نورد می تواند به راحتی هر نوع مسیری را پشت سر بگذارد. طبق اطلاعات موجود این خودرو توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 220 کیلومتر در ساعت را دارد.

 کرمان موتور|500GT|زاروق موتورز

در داخل کابین باز هم رد پای منصوری دیده می شود. در این بخش تمامی تودوزی های چرمی و مواد با کیفیت به کار رفته توسط این تیونر خوشنام ساخته و پرداخته شده اند؛ ضمن اینکه برخلاف اکثر اتومبیل های مشابه در کابین این خودرو LCD، سیستم صوتی و سیستم تهویه مطبوع نصب شده است.

 

بر اساس برنامه ریزی های زاروق موتورز از SandRacer 500GT فقط به تعداد 35 دستگاه ساخته می شود. افرادی که تمایل به خرید این خودرو داشته باشند، باید 450 هزار دلار برای آن کنار بگذارند؛ بد نیست بدانید با این رقم می توان یک دستگاه لامبورگینی اونتادور یا فورد GT را به پارکینگ هدایت کرد. در حال حاضر اماراتی ها مشغول ساخت پنج سفارش نخست برای تحویل در اواخر سال 2017 هستند.

 

autoevolution منبع:

 

SandRacer 500GT

زاروق موتورز